XIII. DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ

Direklerarası Seyircileri’ nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2012-2013 Tiyatro Sezonunda Türkiye, ve KKTC’de sahneye koyulan oyunları seyrederek, Performans  ve Tasarım kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar:

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

ONUR ÖDÜLÜ

ALPER SUSUZLU – MAĞUSA SANAT TİYATROSU Geleneksel Kıbrıs Tiyatro anlayışını (yöresel) dil ve üslupla seyirci ile buluşturan, büyük bir özveri ile tiyatro yapmaya devam eden ALPER SUSUZLU’ya Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

ÖZEL ÖDÜLLER

İLKER EDİP –  Beyarmudu Belediye Başkanı Mesarya’ya  Tiyatro Salonu kazandırmak için başlattığı çalışmadan dolayı Beyarmudu Belediye Başkanı Sayın İlker Edip’e Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz.

Bekir KARA – Güzelyurt Belediyesi Sanat Yönetmeni Tiyatroyu yıllardır Güzelyurt seyircisi ile buluşturan ve Gençlere Tiyatro sevgisini aşılayan Sayın Bekir Kara’ya Güzelyurt ve Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerinin ifadesi olarak.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Dışarıdakiler Oynayanlar:Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Üyeleri

Yönetmen: Ertaç Hazer – Kıbrıs Tük Devlet Tiyatroları Sanatçısı

Kategorilerde ödüle değer görülen sanatçı ve tiyatrolar:

Yönetmen: Ertaç Hazer – Kıbrıs Tük Devlet Tiyatroları Sanatçısı, Duvarların Ötesi, GAÜ Tiyatro Topluluğu

Performans Değerlendirmeleri:

Erkek Oyuncu: Hasan Sirhan, Hangisi Babası, MAGEM Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Ömür Akkan, Duvarların Ötesi, GAÜ Tiyatro Topluluğu

Kadın Oyuncu: Hayriye Külefa, Gavun Değil Ki Koklayasın, Gazimağusa Sanat T.

Kadın Oyuncu: Ülkü Nereli, Hangisi Babası, MAGEM Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu: Hüseyin Emiroğlu, Alo Komşumuzu Öldürdük, GÜSAD

Işık Tasarımı: Mustafa Kral, Katil, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları

Umut Veren Gönüllü Oyuncular:

Erkek Oyuncu: Dr Kenan Arifoğlu, Dışarıdakiler, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu: Dt. Kezban Demirel, Dışarıdakiler, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Tiyatrosu

Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Baraka Kültür Derneği Tiyatro Ekibi, Ödenmeyecek Ödemiyoruz

MESARYA Kültür Sanat Derneği, Düğün

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (KKTC)

Bezar Eylem Ekinci, Vanya Dayı, DAÜ Tiyatro Topluluğu

Ekin Mutlugeldi, Vanya Dayı, DAÜ Tiyatro Topluluğu

Selim Işıtan, Alo Komşumuzu Öldürdük,  GÜSAD

İSTANBUL

Prodüksiyon: Bent, D22

Sürekli Mükemmeliyet: Kadriye KENTER

Müzikal Prodüksiyon: Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İBB Şehir Tiyatroları

Tek Kişilik Prodüksiyon: Burak SERGEN, Adolf, BO Sahne

Yönetmen: Turgay KANTÜRK, Sıkıyönetim, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Oyun Yazarı: Özer ARSLAN, Yaka Beyaz, Tiyatro Hal

Erkek Oyuncu: Murat GARİBAĞAOĞLU, Zengin Mutfağı, İBB Şehir Tiyatroları

Kadın Oyuncu: Elif ÜRSE, Bir İnfazın Portresi, Semaver Kumpanya

Yardımcı Erkek Oyuncu: Emre ÇAKMAN, Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im, Tiyatro Pera

Yardımcı Kadın Oyuncu: Pınar YILDIRIM, Kırmızı Yorgunları, Emek Sahnesi

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): Karşılaşmalar,BGST

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış GÖNENEN, Uğrak Yeri, Tiyatro Craft

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Pınar ÇAĞLAR GENÇTÜRK, Disosya, İkincikat

Komedi Erkek Oyuncu: Levent ÜLGEN, Yatak Odası Diyalogları, Sadri Alışık Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu: Doğa RUTKAY, Bi Oyun Varmış, E.S.E.K.

Sahne Tasarımı: Yiğit SERTDEMİR, Katilcilik, Altıdan Sonra Tiyatro

Kostüm Tasarımı: Şirin DAĞTEKİN YENEN, Çehov Makinası, İst. Devlet Tiyatrosu

Işık Tasarımı: Akın YILMAZ, Yağmur Durduğunda, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği: O. Enes KUZU, Inishmorelu Yüzbaşı, İst. Devlet Tiyatrosu

Koreografi: İlyas ODMAN, Dertsiz Oyun, Altıdan Sonra Tiyatro

Yenilikçi Tiyatro:  Domino, The Club

Özgün Yeni Oyun: Bizde Yok, Tiyatro Artı

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına İstanbul’da uyan oyunlar:

Adalet Sizsiniz, Perdeci Oyuncuları

Yalnızlık Konuşur Bazen, Tiyatro Kedi

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Ölü Aktörler, Normal

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (İstanbul)

Şakir GÜLER, Şiddet Üçlemesi – 2 Şeker, Tiyatro Artı

Ferhan ŞENSOY,Masal Müfettişi, Orta Oyuncular

Canan ATALAY, Barselo, İkincikat,

Ayşegül URAZ, Parti, Ekip Tiyatrosu

Özel Ödüller 

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Türkiye İş Bankası

On ikinci Gece

Türkiye İş Bankası Çalışanları

Yönetmen: Abdullah Cabaluz

Yeni Tiyatro Salonları

İstanbul Seyircisine sağladıkları yeni Tiyatro Salonları için Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

Alt Kat – Müge Saut ve Nevzat Süs

KENT Tiyatrosu Kültür Merkezi – Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül

ODA Tiyatrosu – Uğur Bulut

The Club Mahzen –  Adahan İstanbul Otel

Yayın Kuruluşları

Mimesis Dergisi ve İnternet Portalı

Tiyatro Gazetesi

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

3MOTA Oyuncuları – Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü

Tiyatro Prizma, HARMANYERİ – 1915 “Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Gerçeği”

Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları

Fatma Onat – Şermola Performans

Sadi Özen – Tiyatro Kedi

2013 istanbul

ADANA

Yönetmen: Mustafa KURT,  Müfettiş, Adana B.B.Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Turgut Bağır, Kırkından Sonra, Adana Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Sevinç GEDİKTAŞ, Kırkından Sonra, Adana Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): MÜFETTİŞ, Adana B.B. Şehir Tiyatrosu 

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun:

SALPA – Mask-Kara Tiyatrosu (Oyun Hatay’da seyredildi)

ANKARA

Prodüksiyon: Şeyh Bedrettin Destanı, Ankara Deneme Sahnesi

Tek Kişilik Prodüksiyon: Uğur ÇAVUŞOĞLU, Eurodis’in Elleri, Ankara DT

Yönetmen: Doç. Dr. Tülin Sağlam, Bir Evladın Terbiye Hadisesi, Tiyatro Garaj  1112

Oyun Yazarı: Melih Yetkin, Hayyam, Ankara  Simurg Oyuncuları

Erkek Oyuncu: Halil Esen, Ayağa Kalk Leopold,  Ankara Halk Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: İpek ÇEKEN, 33 Varyasyon, Ankara DT

Yardımcı Erkek Oyuncu: Özgürcan ÇEVİK, Selamün Kavlen Karakolu, AST

Yardımcı Erkek Oyuncu: Özgün AYDIN, Selamün Kavlen Karakolu, AST

Özgün Tiyatro Müziği: Yar. Doç Dr. Nedim Yıldız, Şeyh Bedrettin Destanı, Ankara Deneme Sahnesi

ANTALYA

Tek Kişilik Prodüksiyon: Gülden Gözlem Küçük, 3. Sayfa, Kırmızı Kalem

Yönetmen: Prof. Dr. Nurhan KARADAĞ, Yol, Ter ve Gül, Antalya Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Murat ERCANLI, Heccav, ABT

Yardımcı Erkek Oyuncu: Sertel UĞUR, Otello, Antalya DT

Yardımcı Kadın Oyuncu: Hasibe ÖZGÜR, Kafkas Tebeşir Dairesi

Canlandırmada Bütünlük (Komedi – Ensemble): MUTFAK CADILARI, Kırmızı Kalem

Canlandırmada Bütünlük (Komedi – Ensemble): Entrikalı Dolap Komedyası, Tosmur Belediye Tiyatrosu

Işık Tasarım: Özkan SEZER, Anam Bacım Avradım, ABT

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Antalya)

Gizem YÖNEL, Sihirli Oyun, ABT

Tiyatro Yöneticileri

Sibel KAPLAN, Seans Tiyatrosu

Özel Ödüller 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu  tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür. Animasyon ve Obje Tiyatrolarının olanaklarından yararlanarak daha kaliteli hizmet anlayışını Misafirleri ve özellikle Çocuk Misafirlerine sunma çabası ile örnek olabilecek arayışlarını Profesyonel Tiyatro insanlarından destek alarak sürdüren TİTANİC OTELLER GRUBU’na Direklerarası Seyircilerinin takdir ve teşekkürlerini sunuyoruz.

HAKAN TÜTÜNCÜ – KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI

Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu ve Erdem Bayazıt Kültür Merkezlerini Kepez Seyircine sunan KEPEZ Belediye Başkanı Sayın  HAKAN TÜTÜNCÜ’ye Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz. 

BARTIN

Erkek Oyuncu: Hasan Arıman, Bartınlı Çehov, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Komedi Erkek Oyuncu: Emir Erdoğan, Bartınlı Çehov, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Yönetmen: Zafer Gecegörür, Sürgün, Bartın Sanat Tiyatrosu 

BATMAN

Erkek Oyuncu: Ahmet Seven, Maskeliler, Batman Sanat Tiyatrosu Derneği

BURSA

Sürekli Mükemmeliyet: Feyha ÇELENK

Yönetmen: Mehmet ERGEN,  Matmezel Julie’den Esinti, Nilüfer Sanat Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Altuğ GÖRGÜ, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Arzu Tan BAYRAKTUTAN, Kuzguncuklu Fazilet, Bursa Devlet Tiyatrosu

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble):  SESSİZ ÇIĞLIK, Nilüfer Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu (NKK Tiyatro)

Kostüm:  Akın Tezer TUNALI, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Koreografi: Seçkin KAYMAZ, “Başka Bir Diyar” Sokak Oyunu Koreografisi, Nilüfer Sokak Oyuncuları

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

TİYATRO MAVİ BALON, Kimse Görmeden

ARKA MAHALLE KUMPANYASI, Müsadenle Şekspir

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Bursa)

Melike YAŞAR, Sessiz Çığlık, NKK TİYATRO

Ebru ŞAHİN, Sessiz Çığlık, NKK TİYATRO

İpek ZEYLAN, Osmancık, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Hakan SİVLİM, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı

Özel Ödüller

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Proje Oyunu,

Ölüler Konuşmak İsterlerYönetmen: Nurhan Tekerek

BOSCH Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

BOSCH Tiyatro, Aslında Tüm Çabam Müskinant’ı Unutmaktı, Yönetmen: Ertan Ekmekçi

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

ULUDAĞ Ünversitesi Oyuncuları, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı

Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları

Mine Çam ŞENSİN, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Fatoş GÜLPEK, Bursa Devlet Tiyatrosu

DİYARBAKIR

Erkek Oyuncu: Fatih YURDAKUL, Kanlı Nigar, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu


“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Diyarbakır)

Rezzan KAYA, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu

ESKİŞEHİR

Prodüksiyon: ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ, Eskişehir BBŞT

Yönetmen: Murat KARASU, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Erkek Oyuncu: Ali EYİDOĞAN, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Eskişehir BBŞT

Kadın Oyuncu: Burcu Tutkun ORUÇ, Toros Canavarı, Eskişehir BBŞT

Kostüm Tasarımı: Başak ÖZDOĞAN, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Koreografi: Cihan YÖNTEM, Troyalı Kadınlar, Eskişehir BBŞT

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun: ÖZGÜRLÜĞÜN BEDELİ, Eskişehir BBŞT

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Su-i Generis Topluluğu Eskişehir ANADOLU Üniversitesi, 

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Eskişehir)

Emre DEMİRCİ, Aç Sınıfın Laneti, Eskişehir BBŞT

Tolga TÜMER, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Eskişehir BBŞT

Nagihan ORHAN, Özgürlüğün Bedeli, Eskişehir BBŞT

İZMİR

ONUR ÖDÜLÜ

SELÇUK KARAOSMANOĞLU – URLA BELEDİYE BAŞKANI “Sanat ve Sanatçı Kenti” Urla’ya kazandırdığı Tiyatro Mekanları ve Desteklediği Tiyatro Festivalleri ileTiyatroyla Seyirciyi Buluşturan Urla Belediye Başkanı Sayın Selçuk Karaosmanoğlu’na Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz..

Ödüle değer görülen sanatçı ve tiyatrolar:

Prodüksiyon: Bütün Bunlar Bize Özgü, Yeryüzü Sahnesi

Tek Kişilik Prodüksiyon: Rüçhan Güler, Çirkin, İzmir Han Tiyatrosu

Yönetmen: Haluk Işık, Bütün Bunlar Bize Özgü, Yeryüzü Sahnesi

Erkek Oyuncu: Mehmet Küçükgünaydın, İmparatorluk Kuranlar, İzmir Yenikapı Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Ebru Atilla Sağay, Camille, Tiyatro Nienor

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük): Cadı Kazanı, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Komedi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük): Doğru Söyleyeni Öperler mi?, İzmir Özel Tiyatro

Sahne Tasarımı: Işınsu Ersan, That Face, Oyun Kutusu

Kostüm Tasarımı: M. Ali Zeren, Albayın Karısı, İzmir Tiyatro Terminal

Özgün Tiyatro Müziği: Hakan Altuntaş, Duvar, Urla Toprak Sahne

Koreografi: M. Serkan Koçak, Hüznün Coşkusu, Çeşme Belediye Tiyatrosu

Yılın “ÖZGÜRLÜK” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2012-2013 Tiyatro sezonu için belirledikleri “ÖZGÜRLÜK” temasına uyan oyun: 

İzmir Yenikapı Tiyatrosu’nun, Faşizmin Korku ve Sefaleti

Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Balıklıova Köy Tiyatrosu ve Prof Dr. Semih Çelenk

Bayraklı Belediye Tiyatrosu

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu

Sahnetozu Tiyatrosu

Tiyatro Salt

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri

Ezgi Akyıldız, Ege Üniversitesi Edebiyat Fak. Tiyatro Topluluğu

İbrahim Topal, Urla Toprak Sahne

Jennifer Delp Çelik, Ege Üniversitesi Edebiyat Fak. Tiyatro Topluluğu

Mehmetcan Abay Dikili Belediye Tiyatrosu 

ÖZEL ÖDÜLLER

EGİAD – Ege Genç İşadamları Derneği

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Shakespeare’nin Geceleri ve Gündüzleri. EGİAD Üyeleri Yönetmen: Yılmaz Tüzün

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

En verimli çağlarında aramızdan ayrılarak bundan sonra Sahnelerde kendilerini seyretmekten mahrum kalacağımız Mehmet Mutlu Kandemir ve Onur Kurtuluş  onları unutmayacağız…

Yeni Mekan Kazandıranlar

Bodrum seyircisine 12 ay tiyatro seyretme olanağı sağlayan AVENUE BODRUM AVM’ye ve Cafe Tiyatro olgusunu İstanbul dışında da sürdüren Metin Zakoğlu’na Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

KARADENİZ

ÖZEL ÖDÜLLER

DrOrhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU –  Trabzon Belediye Başkanı Trabzon’a Hamamizade İhsan Bey Tiyatro Salonunu  kazandırdığı ve Tiyatro yapan genç Oyunculara verdiği destekten dolayı Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU’na Direklerarası Seyircilerinin takdir ve  teşekkürlerini sunuyoruz.

 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Necati ZENGİN Trabzon Sanat Tiyatrosunun 20 yıldır yaptığı çalışmalar için Trabzon Tiyatro Seyircisinin teşekkürlerini ifade etmek üzere bu ödüle değer görülmüştür.

Mürsel Gülmez Ödülü

İyi bir esnaf ve iyi bir tiyatrocu olarak Anadolu’da Tiyatro adına mücadele veren isimlerinden biri olan “Gönüllü” tiyatrocu, Mürsel Gülmez arkadaşları ile birlikte Bulancak Sanat Tiyatrosunu tüm engel ve baskıları göğüsleyerek çağdaş ve devrimci sanat anlayışı ile oyunlarını sahnelemek üzere kurdular.

1999 da depremzedelere yardım götürürken geçirdiği trafik kazasında aramızdan ayrıldı. Adına düzenlenen “Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri” 12 yıldır Bulancak’ta sürüyor.

Bulancak Tiyatrosu oyuncu ve yöneticileri, Mürsel gibi “gönüllü” tiyatrocuları teşvik ve cesaretlendirmek üzere seçtikleri tiyatro adamlarını  bu platformda ödüllendiriyorlar.

2013MÜRSEL GÜLMEZ ÖDÜL’üne Giresun’da ilk Tiyatro çalışmalarını başlatan SEMA YAZICIOĞLU Bulancak Sanat Tiyatrosu yöneticileri ve oyuncuları tarafından değer görülmüştür.

Performans Ödülleri:

Oyun Yazarı: Uğur SAATÇİ,  Bu da Geçer Ya Hu, Trabzon D.T

Oyun Yazarı: Ufuk ERSOY, Reis, OBKT

Erkek Oyuncu: Hakan ALKAN, Sarı Köpek, Samsun Düşevi Oyuncuları

Erkek Oyuncu: Vedat Kurtuluş DEPE, Sarı Köpek, Samsun Düşevi Oyuncuları

Yardımcı Kadın Oyuncu: Sinem BİLGİN, Şekil Bozukluğu, Trabzon D.T

Canlandırmada Bütünlük (Ensemble): MEMURİN FASLI, Trabzon Umut Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu: Sinem BİLGİN, Şekil Bozukluğu, Trabzon D.T

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (Trabzon)

Çağla KARAMEHMET, Masanın Altında, Trabzon Şehir Tiyatrosu

Umut Veren Tiyatrolar

Trabzon ŞİİR TİYATROSU, Kuğunun Şarkısı

KOCAELİ

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Ferhat ile Şirin Yönetmen: Veysel Berikan

Tek Kişilik Prodüksiyon: Aydın Sigalı, İtirafçı Yürek, Kocaeli BBŞT

Yönetmen: Kadir YÜKSEL, Düğün Ya da Davul, Oyun İstasyonu

Oyun Yazarı: Seçil MUTLU, Kurdela ya da Artı Sonsuz, Kocaeli BBŞT

VAN

Erkek Oyuncu: Edip KAMACI, Mem ile Zin, Van Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Özge ARSLAN,  Mem ile Zin, Van Devlet Tiyatrosu

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri

VAN ÖZEL TİYATROLARINA EĞİTİM DESTEKLERİNDEN DOLAYI Van Devlet Tiyatrosu sanatçıları Gül URGAN ve Zeynep MATARACI’ya Direklerarası Seyircilerinin takdirlerini ifade eden teşekkürlerini sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir