XIV. DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ

Direklerarası Seyircileri’ nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2013-2014 Tiyatro Sezonunda Türkiye, Abu Dabi ve KKTC’de sahneye koyulan oyunları seyrederek, Performans  ve Tasarım kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar:

 

ABU DABİ

DireklerarasıSeyircilerinin sınırlarımız dışındaki ikinci özellikli tiyatro ödülü. Nisan ayında tamamen özel nedenlerle gittiğim Abu Dabi’ de yaptığım araştırmada son yirmi yıldır Çocuk Tiyatrosu yapılmadığını öğrendim.Çok uluslu bir insan topluğunun da bulunduğu bu ortamda gönüllülerle tiyatro yapan tek tiyatro “Yeniden Doğuş” topluluğu “Emirlik Yazarlar Birliğinin” mekan desteği ile oyun çıkartıyorlar..

Direklerarası Audiences Association’s second  “out of border” spacial theatre award. Direklerarası Audiences Awarding Committee, announce that, resuscitation theatre (an after-work theater) awarded for their unique and valuable theatre efforts in Abu Dhabi (UAE).

Supporting by: Emirates Writers Union (Abu Dhabi)

Trojan Women, resuscitation theatre,  Abu Dhabi

Founder: Maggie Hannan

Director: Faisal Salah

 

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Kıbrıs Türk Tabipler Birliğine, Meslek kuruluşları arasında Tiyatroya verdikleri önemle, kültürel sorumluluk anlayışı ile yarattıkları farklılık için;

Gine Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Tiyatro Kulüplerine; tiyatro çalışmaları ile KKTC üniversiteleri olarak yarattıkları kültürel anlayış nedeniyle ve KKTC’dek Tiyatro etkinliklerini; Oyun ve Tiyatro Oyuncularını haberleştirerek iç ve dış kamuoyu ile paylaşan Bağımsız Gazeteci – Yazar Hasan Çakmak‘a Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz…

 

KKTC ÇOCUK OYUNLARI

Yapım: Masallar Tatlı Sonla Biter, Gazimağusa Sanat Tiyatrosu

 

KKTC OYUNLARI

Yönetmen: Ali Volkan, Ada, Alpay Volkan Tiyatrosu

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu:

Erkek Oyuncu: İsmail Özuçar, Cimrinin Uşakları, Baraka

Erkek Oyuncu: İlke Susuzlu, Dombula, Gazimağusa Sanat Tiyatrosu

 

Kadın Oyuncu: 

Kadın Oyuncu: Bilen Kılıç, Çıkmaz Sokak, Magem Tiyatro

Komedi Kadın Oyuncu: Özlem Erzen, Gumru, MESAD Cevdet Erzen Tiyatrosu

Tasarım Ödülleri

Kostüm Tasarımı:  İlke Olgun, Cimrinin Uşakları, Baraka

 

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Topçuköy Kadınlar Birliği Tiyatro Grubu, Kadın Oyunları

Yeniboğaziçi Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Baş Belası

Beyarmudu Belediyesi  Güney Mesarya Halk Tiyatrosu Ekibi, Nor Betmez

Genç Yetenek Ödülleri (KKTC)

Berk Makinistoğlu, Salaklar Sofrası, GÜSAT

Meltem Canlı, Ağa, Alpay Volkan Tiyatrosu                        

Ercan Yaşaroğlu, Bana Bir Şeyler Oluyor, DAÜ Tiyatro Topluluğu

Çisem Yüzügüllü, Asiye Nasıl Kurtulur,  DAÜ Tiyatro Topluluğu

İSTANBUL

Prodüksiyon:  Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal

Sürekli Mükemmeliyet:  Defne Yalnız

Müzikal Prodüksiyon: Küskün Müzikal, Emek Sahnesi

Tek Kişilik Prodüksiyon: Aktör Kean, Eraslan Sağlam, Tiyatro Tatavla

Yönetmen: uz Utku Güneş, Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal

Oyun Yazarı: H. Can Utku, Üç Yapraklı Yonca, Tiyatro Öteki Hayatlar

Oyun Yazarı: Gökhan Eraslan, Vakti Geldi, İBB Şehir Tiyatroları

Yenilikçi Tiyatrolar: Deccal, Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu

Teklif, Tiyatro Pol

Özgün Yeni Oyun: Karabatak, Tiyatro D22

Özel Ödül

İBB ŞEHİR TİYATROLARI

İBB Şehir Tiyatroları 100 yıldır yaşatan tüm emekçileri ve yöneticilerine İstanbul Seyircisine verdikleri kültür hizmetine Direklerarası Seyircileri Teşekkürlerini sunarlar.

Özel Ödül 

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

“Yaygara 70”

Yapı Kredi Çalışanları

Yönetmen: Tolga Pulat

Özel Ödül 

Cezaevi tutuklu ve hükümlülerinin aralarında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara verilen ödüldür.

Bu kategoride ilk ödül 2007 de Çanakkale Kapalı Cezaevi tutuklu ve hükümlülerinin sahnelediği “KAMYON” oyununa verilmiştir.

Ümraniye T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu

Kurum Müdürü Mehmet Çıtak

Definename Ümraniye T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu tutuklu ve hükümlüleri

Yönetmen:  Duygu Urgan

 

Yılın “BARIŞ” Temasına Uyan Oyun

Tiyatro alanındaki sivil toplum örgütlerinin 2013-2014 Tiyatro sezonu için belirledikleri “BARIŞ” temasına İstanbul’da uyan oyunlar:

Gezerken, Gezi Tiyatrosu

Bal Sineği, Dramatik Sahne Sanatları

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)

Ensemble: Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Tiyatro Adam

Komedi Ensemble: Kadınlar, Filler ve Saireler, Tiyatro 3

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu:  Sermet Yeşil, Savaş, Tiyatro Pürtelaş

Kadın Oyuncu: Özge Özder,  Müziksiz Evin Konukları, Tiyatro Kare

Yardımcı Erkek Oyuncu: Haki Biçici, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu: Zeynep Erkekli, Cimri, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu:  Hanife Şahin, Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Küçük Salon’da

Erkek Oyuncu: Göktay Tosun, Örümcek Kadının Öpücüğü, Tiyatro Hal

Kadın Oyuncu: Evrim Doğan, Şapkalı O. Çocuğu, İkinci Kat Tiyatro

Erkek Oyuncu: Ünal Yeter, Şapkalı O. Çocuğu, İkinci Kat Tiyatro

 

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı: Ayhan Doğan, Shakespeare, İBB Şehir Tiyatroları

Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Efekt Tasarımı: Yiğit Sertdemir, Yirmi Beş, Tiyatro D22

Özgün Tiyatro Müziği: Selim Atakan, Huysuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği: Engin Alkan, Küskün Müzikal, Emek Sahnesi

Koreografi: Arda Alpkıray, 3 Kadın Bin Turna, Tiyatro Tatavla

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası

Tiyatro İS, Sıfır Beden ve Bu Yol Cennete Gider

Tiyatro On, Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Değil

Genç Yetenek Ödülleri (İstanbul)

Ecem Uzun, Savaş, Tiyatro Pürtelaş

Berkay Tulumbacı, İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Selim Tezin, 20 Yaş, Müziksiz Evin Konukları, Tiyatro Kare

Erkan Akbulut, 20 Yaş Hamlet, Altkat Sanat

Burak Aydın,  4-4-2, Oyuncu Tayfası

 

Yeni Tiyatro Salonları

İstanbul Seyircisine sağladıkları yeni Tiyatro Salonları için Direklerarası Seyircilerinin teşekkürlerini sunuyoruz.

Kadıköy Terminal, Evren Duyal

Tiyatro Seyirlik, Hüseyin Avni Danyal

 

Yayın Kuruluşları

Tiyatro Portal,

95.1 Özgür Radyo

Direklerarası Seyircileri Seçici Kurul Özel Ödülleri

Jale Karabekir, 2000 yılından beri feminist tiyatro yapan dramaturg ve rejisör, bir Tiyatro İnsanı

Aksine Tiyatro, Mendil Alır Mısınız?

Destar Tiyatro, Gor (Mezar)

Tiyatro Halkla İlişkiler Elemanları

Göktuğ Engel, Asmalı Sahne

Melis Karaman, Sahne Hal

Nejla Kıskaç, Tiyatro Karnaval

ADANA

Prodüksiyon: Sevgili Doktor,  Adana DT

Tek Kişilik Prodüksiyon: Devrim Evin, Bir İnsan, Bir Ağaç,Bir Köpek (Lazaritsa), Adana DT

Yönetmen: Gökhan Soylu, Kamyon,  Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Yönetmen: Levent Ulukut, Fadik Kız, Adana DT

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Veysel Sadak, Naaş-ı Muhteremler, Seyhan Belediyesi ŞT.

Erkek Oyuncu: Halil İbrahim Kurum, Buldumcuk Ailesi, Çukurova Belediyesi ŞT.

Kadın Oyuncu: Neslihan Yeten, Naaş-ı Muhteremler, Seyhan Belediyesi ŞT 

 

Tasarım Ödülü

Sahne Tasarımı: Mehmet Ali Zeren, Fadik Kız, Adana DT

Genç Yetenek Ödülleri (Adana)

Mazlum Taşkıran, Çöplük, Adana DT.

ANKARA

Jüri Özel Ödülü (Kurum Tiyatrosu)

Ankara Barosu Tiyatro Topluluğu, Kutular

 

Jüri Özel Ödülü (Kurum Tiyatrosu)

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

Türk StandartlarıEnstitüsü (TSE) “Önce Kalite”

Yönetmen: Ufuk Ersoy

Tiyatro Ödülleri

Prodüksiyon: Hayvan Çiftliği, Ankara DT

Prodüksiyon: Mezarsız Ölüler, Tatbikat Sahnesi

Müzikal Prodüksiyon: Beş Para Etmez Varyete, Ankara Sanat

Tek Kişilik Prodüksiyon: Bizim Yunus, Ankara DT

Ensemble( Canlandırmada Bütünlük ): Sarı Zeybek, Ankara Halk Oyuncuları

Yönetmen: Barış Erdenk, Hayvan Çiftliği, Ankara DT

Oyun Yazarı: Gülşen Karakadıoğlu, Nehir, Ankara DT

Oyun Yazarı: Mehmet Yılmazsoy, Çöz Bakalım, Antik Tiyatro

 

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Bülent Çiftçi, Nereye, Ankara DT

Erkek Oyuncu: Mehmet Nurkut İlhan, Yobaz Ve, Ankara Tiyatro Fabrikası

Kadın Oyuncu: Sinem İslamoğlu, Beş Para Etmez Varyete, AST

Kadın Oyuncu: Begüm Topçu, Kuklacı, Tiyatro Cafe

 

Tasarım Ödülleri

Kostüm Tasarımı: Hakan Dündar, Hayvan Çiftliği, Ankara DT

Oyun Müziği:Cem İdiz, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Ankara Halk Tiyatrosu

Koreografi: Sibel Erdenk, Hayvan Çiftliği, Ankara DT

ANTALYA

Prodüksiyon: KURTULUŞ, Antalya Devlet Tiyatrosu

Tek Kişilik Prodüksiyon: Abdullah Sürekli, Yahya Kemal – Kendi Gök Kubbemiz, Kepez Belediye Tiyatrosu

Yönetmen: Ayşen ÖNDEŞ, Evlilik Yıldönümü, Tosmur Belediye Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Sedat Mayadağ, Bir Daha Çal Sam, Antalya Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Hasibe ÖZGÜR, Carmela ve Paulino, ABT

Özel Ödül:

HAKAN TÜTÜNCÜ – KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu ve Erdem Bayazıt Kültür Merkezlerini Kepez Seyircisine sunan Sayın Hakan Tütütüncü’ye Direklerarası Seyircileri şükranlarını sunar.

 

BARTIN

Yönetmen:  Zafer Gecegörür, Yasak, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu

Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genç Oluşum, Şair Evlenmesi

BURSA

Prodüksiyon: Yatık Emine, Ekim Sanat

Yönetmen: Sibel Özer Chulliat, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT

Yönetmen: Seçkin Kaymaz, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi Topl.

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Ali Volkan Çetinkaya, Aşk Bir şey Değildir,Bursa DT

Erkek Oyuncu: Günay Y. Güney, Buzlar Çözülmeden, Bursa BBŞT

Erkek Oyuncu: Kemal Okur, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT

Kadın Oyuncu: Cansu Yılmaz, Martı, Bursa DT

Kadın Oyuncu: Esra Şengünalp, Yatık Emine, Ekim Sanat

Kadın Oyuncu: Nergiz Acar, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT

Yardımcı Kadın: Nergiz Acar, Martı, Bursa DT

Tasarım Ödülü

Koreografi: Eva Diyaroğlu, Pigmalion/Bir Kadın Yarattım, Bursa DT

Genç Yetenek Ödülleri (Bursa)

Sıdıka Derya Gümral, Aklı Olan Durmaz, Bursa DT

Samet Kurt, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi

Alperen Çöl, Haydi Karına Koş, Nilüfer Kent Konseyi

Selim Karadana, Guguk Kuşu, Uludağ Üni. Oyuncuları

Can Kirit, Guguk Kuşu, Uludağ Üni. Oyuncuları

Osman Dönmez, Git Gel Dolap, Mavi Balon Tiyatro

Özel Ödül:

BURSA Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun

“Her Yerde Tiyatro” programı  ile 47 bin kişiye ulaşan Sosyal Sorumluluk Projesi için Bursa Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.

 

ÇORUM

Tek Kişilik Prodüksiyon: Şahin Örgel, Akıl Oyunları, Şahin Örgel Tiyatrosu

 

DENİZLİ

Prodüksiyon: Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu

  

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı: Osman Ceylan,Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir T.

Işık Tasarımı: Önder Tahmaz, Duvarların Ötesi, Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu

Denizli Büyükşehir belediyesi Genç Denizli Tiyatrosu, Çatlaklar Oteli

 

Özel ödüller

DENİZLİ BELEDİYESİ

Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu

30 yıldır temaya uygun bir konsept’te Uluslararası Tiyatro Festivali düzenleyen Denizli Belediyesine Denizli Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.

 

DİYARBAKIR

Kadın Oyuncu: Handan Ekici Çapanoğlu, Taziye, Diyarbakır DT

  

İZMİR

Prodüksiyon: Bir 68 Efsanesi, Gaziemir Belediye Tiyatrosu                                       

Oyun Yazarı: Halil Kırkayak, Seni Daha Çok Seviyorum İrina, Tiyatro Arkadaş

Oyun Yazarı: Mehmet Ümit Görgülü, Yunus (Aklın Gürültüsü), Yarın Oyuncuları

Yönetmen: Uğur İpek, Çöplük, Oyun Gemisi Tiyatro Topluluğu

Erkek Oyuncu: Rüçhan Gürel,  Çirkin, Han Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Burak Özhan, Ben Ruhi Bey Nasılım, Tiyatro Terminal

Kadın Oyuncu: Yasemin Şimşek Tüzün, Gitme Aklım Sende Kalır, Yeryüzü Sahnesi

Toplu Canlandırma: Persapolis, Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

Sahne Tasarımı:  Günnür Orhon, Ahududu, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu

Kostüm Tasarımı: Işınsu Ersan, Psikoz,  Tiyatro Oyun Kutusu

Oyun Müziği: Praksis Grubu, Diğerleri, Yenikapı Tiyatrosu

Koreografi: Taylan Ağsakal, Şarlonun Günlüğü (sokak oyunu), Şeref Bey Tiyatrosu

Özgün Yeni Oyun: Debokrasi, Özel İzmir Tiyatro

 

“Genç Yetenek” Teşvik Ödülleri (İzmir)                     

Pınar Sayın,  Çeşme Belediye Tiyatrosu                      

Nevra Boztürk, Dikili Belediye Tiyatrosu                     

Kartal Can Ermiş, Oyun Gemisi Tiyatro Topluluğu

Mutlu İnal, Dikili Belediye Tiyatrosu                              

Dilara Çil, Menemen Belediye Tiyatrosu

“Mehmet Mutlu Kandemir” ve “Onur Kurtuluş” Özel Ödülleri

“Mehmet Mutlu Kandemir” ve “Onur Kurtuluş”un anısına, bu tiyatro ödülleri ailelerinin değerlendirmeleri ile önerilen oyuncu ya da topluluklara Direklerarası Seyircileri Ödül Platformunda verilmektedir.

Mehmet Mutlu Kandemir Özel Ödülü:  Dokuz Eylül Ünv. Tıp Oyuncuları

Onur Kurtuluş Özel Ödülü: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Oyuncuları

Özel Ödüller

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

BBS  BASİSEN  İzmir,

Bahar Noktası,

BASİSEN İzmir Tiyatro Grubu

Yönetmen: Sedar Saatman

 Özel Ödül

Dikili Belediyesinde yıllardır süren sanatsal çalışmalarını takdirle karşıladığımız

Gülay Demir’e Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz

Özel Ödül

Tiyatro Platformu ile gerçekleştirdiği “Çeşme’de Perdeler Papanmayacak” etkinliğini sürdüren Çeşme Belediyesi’ne Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz

 Özel Ödül

Mim Performans Sanatçısı, Kukla Oynatıcısı

İlker Kılıçer’in

Farkındalık Yarattığı Sokak Oyunları Gösterileri için

Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz

ERZURUM

Yönetmen: Gökhan Kocaoğlu, 80 Günde Devrialem, Erzurum DT

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Kuvvet Yurdakul, Maskeliler, Erzurum DT

Kadın Oyuncu: Nazlı Polattaş, Meraki, Erzurum DT

Tasarım Ödülü

Koreografi: Melike Durak, Yaşlı Kuklacı, Erzurum DT

ESKİŞEHİR

Prodüksiyon: Kurtuluştan Kuruluşa, Eskişehir BBŞT

Prodüksiyon: Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT

Yönetmen: Tomris Çetinel, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT

Yönetmen: Hakkı Kuş, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Hakkı Kuş, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT

Erkek Oyuncu: Hüseyin Akçar, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis

Kadın Oyuncu: Berçem Çelik, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis

Kadın Oyuncu: Hande Özder, Kahraman Bakkal Süper Markete Karşı, Sui Generis

Tasarım Ödülü

Koreografi: Cihan Yöntem, Fehim Paşa Konağı, Eskişehir BBŞT

Genç Yetenek Ödülleri (Eskişehir)

Uğur Can Kalyoncu, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis

Alperen Karakuş, Dar Ayakkabı İle Yaşamak, Sui Generis

KOCAELİ

Prodüksiyon: Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları

Müzikal Prodüksiyon: Tersine Dünya, Oyun İstasyonu

Yönetmen: Mehmet Çevik, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli B. Belediye Tiyatroları

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Levent Muratoğlu, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli BBT

Kadın Oyuncu: Eylem Tanrıver Varlı, Töre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları

Tasarım Ödülü

Işık: Cafer Yiğiter, Çıkmaz Sokak Çocukları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları

Genç Yetenek Ödülü (Kocaeli)

Çağla Buldak, Töre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Tiyatroları

 

Jüri Özel Ödülleri

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonunu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen ödüldür.

TÜPRAŞ Tiyatro Topluluğu, Azizdan Nağmeler

Kocaeli Şehir Tiyatroları’na “Tır Tiyatrosu” ile seyirciye ulaşmaya çalışan Sosyal ve Kültürel Sorumluluk Projesi için Kocaeli Seyircisinin ve Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.

GİRESUN

Yönetmen: Doğan Turan, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT

Oyun Yazarı: Serkan Kayacık, Kulaktan Kulağa (Uyarlama)

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Erdoğan Cüneyt  Kamanoğlu, Resimli Osmanlı Tarihi, GBŞT

Erkek Oyuncu: Ahmet Öndaş, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT

Kadın Oyuncu: Ayşegül Yenal, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT

Genç Yetenek Ödülü (Giresun)

Duygu Aydın, Resimli Osmanlı Tarihi, Giresun Belediyesi ŞT

Özel Ödüller

Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu’ya

Belediye bünyesinde G.B.Ş.T “Yürek Takımı”  Engelli Tiyatro Kurulmasına desteklerinden ve  Giresun’da  tiyatro için gösterdiği çabaları için Giresun Seyircisinin Direklerarası Seyircilerinin Teşekkürlerini sunuyoruz.

Doğan Turan Geneksel Türk Tiyatrosu Uygulamalarından dolayı

                                            Giresun

ORDU

Yönetmen: Kamil Coşkun Çetinalp, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Mustafa Karadeniz, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Erkek Oyuncu: Kerim Aydemir, Duvar, Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu

SAMSUN

Özel Ödül

Yaşar Gündem, Samsun Sanat Tiyatrosu

Turne Tiyatrosu olarak yaptıkları çalışmaları Direklerarası Seyircileri olarak takdirle ile takip ediyoruz…

 

SİNOP

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu

Sinop Telvin Sanat Tiyatrosu, Paçi

SİVAS

Prodüksiyon: Yunus Emre, Sivas DT

 

TRABZON

Yönetmen: Birkan Görgün, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak,Trabzon Devlet Tiyatrosu

Oyun Yazarı: İbrahim Kavzoğlu, Biz Böyleyiz, Tiyatro Zinos

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Ceyhun Gen, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Fıtnan Didem Özkavukçu, 50 M. Yüksekten Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak, Trabzon Devlet Tiyatrosu

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı, Mahmut Mutaf,  Bi Sıkıntı Yok, Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro Topluluğu

Kostüm Tasarımı: Elvan Hayali Demirci, Kuğunun Şarkısı, Trabzon Şiir Tiyatrosu

Genç Yetenek Ödülleri (Trabzon)

Kübra Genç, Bi Sıkıntı Yok, Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatro Topluluğu

VAN

Prodüksiyon: Ayı/Teklif, Van DT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir