Direklerarası KKTC Seyirci Ödülleri

Direklerarası Seyircileri’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde sahneye koyulan oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar belli  oldu.

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Gazimağusa Belediye Başkanı Sayın İsmail Arter’in

Gazimağusa’daki  çalışmaları ile bölgeye kültürel ivme ve hareketlilik katan Gazimağusa  Belediye Başkanı Sayın İsmail Arter bu çalışmalardan dolayı Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülüne değer görülmüştür..

 

Bundan sonra Direklerarası Platformunda takdim edilecek Ulutuğ Üner Özel Ödülü

Ulutuğ Üner Ödülü; “ULUTUĞ ÜNER” in anısına ve Üner ailesinin değerlendirmeleri ile önerilen kişi, oyuncu ya da topluluklara verilmektedir.

Ulutuğ Üner  2017 ödülü;

Kızı Sayın Aysun Üner Tuzcu’nun deklarasyonu ile Ankara Cebeci Konservatuvarı mezunu ilk Kıbrıslı Türk kadın tiyatro sanatçısı Ayla Haşmetli’nin olmuştur

 

DİREKLERARASI SEYİRCİLERİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ TİYATRO ÖDÜLLERİ

 

EMEK ÖDÜLÜ

Tiyatronun; oluşması, gelişmesi ve sürmesi için yörelerinde gösterdikleri özverili çaba ve çalışmaları için Direklerarası Seyircilerinin takdirlerini ifade eden Tiyatro için Emek Ödüllerine değer görülen Tiyatro İnsanlarına çok özel teşekkürlerimiz var.

2017 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Emek Ödülü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Tiyatronun başlaması ve gelişmesine olan katkılarından dolayı Hilmi Özen’in

 

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülleri 

1.

İlker Edip, Beyarmudu Belediye Başkanı

(Sürdürülen tiyatro Festivalleri)

Mesarya Tiyatro Şenliğini 3. Kez Seyirciyle buluşmasını sağlayan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’e Direklerarası Seyircileri şükranlarını sunar

 

2.

Murat Atak (Yönetmen)

KKTC Yakın Doğu Üniversitesinde verdiği Tiyatro eğitimleri  ile yetiştirdiği geleceğin tiyatro insanlarının seyirciye daha iyi yapımların sunulmasını sağlayacak  çabaları ve çalışmaları için Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülüne ayrı değer görülmüştür..(Kendisi bu ödül töreninde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunamayacağı için Murat Atak’a ödülü 27 Nisanda Alanya’daki ödül töreninde takdim edilmiştir.)

 

3.

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları

Son iki sezonda; yanan eski tiyatronun fuayesini oda tiyatrosuna çevirerek yeni mekan yaratıp, burada da oyunlar oynanmasını sağlayıp, Tiyatro Müdürü atanamamasına rağmen Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın misyonunu sürdürme çabaları Devlet Tiyatrolarının tüm çalışanlarının bu olağanüstü çalışma ve çabaları Direklerarası Seyircilerinin takdirini bir kez daha kazanmışlardır.

2016 – 2017 sezonunda da Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülüne ayrı değer görülmüştür

 

ÇOCUK OYUNLARI

Yapım: Seninki Benden Gerçek, Benimki Senden Hayal, Mağusa Sanat Tiyatrosu

 

TİYATRO ÖDÜLLERİ

Oyun Yazarı: İzel Seylani, Mesarya Üçlemesi; Nor Betmez/Şaman/Papaz Nikahı, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu

Yönetmen: İlke Susuzlu, Tumarhane Cumhuriyeti, Mağusa Sanat Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Özlem Erzen, Bir Aşk Bir Ömür, Mesarya Kültür Sanat Derneği

 

Umut Veren Tiyatro Grubu:

Mağusa Kent Tiyatrosu (Makent), Kurucu: Bilen Kılıç, Sara’yı Evlendirmek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.