DİREKLERARASI ÖDÜLLERİNE BAŞVURU

DİREKLERARASI ÖDÜLLERİNE NASIL BAŞVURULUR

Bu isteğinizi direklerarasi@gmail.com adresine bulunduğunuz şehri ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numaranızı da belirten bir mail atarak bildirebilirsiniz.

Size göndereceğimiz “KÜNYE” dosyasını; bize iletmenizden sonra değerlendirmeniz yapılıp işleyişle ilgili bilgilendirmeler başvuru sahipleri ile paylaşılacaktır.

Oyun programlarının düzenli paylaşılması önemlidir.

Oyunların değerlendirmeye alınabilmesi için; bir önceki sezonun Nisan ayından sonra Sahnelenmiş olması, tek gösterim oyunu olmaması ve kurumun oyunun biletlerini satarak seyirciye sunması gerekmektedir.

Direklerarası Seyirci Platformu, kurum çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile arttırmak amacıyla sahnelenen yapımları, bu projeyi sağlayan kurumlar ve oyunun yönetmenlerini birlikte değerlendirilir.

Bu WEB sitesinin hakkımızda bölümünde yer alan Çocuk Oyunlarını değerlendirme kriterlerine uyan çocuk oyunları “Yapım” olarak değerlendirilir. Çocuk oyunlarının söz konusu kriterlere uygunluğunu saptayabilmemiz için oyunun DVD si ile başvuru gerekmektedir.

Üniversite Tiyatro Kulüplerinin, Köy ve Gençlik Tiyatrolarının oyunlarını ve çalışmalarını takip ve teşvik edebilmek, olanaklar ölçüsünde bilgilendirme, çalıştırıcı desteği sağlama gibi desteklerle yanlarında olma çabamız sürmektedir. Bu gruplar bilgilendirme amacıyla başvurabilirler.

Sezonda uygulanan Ödül Kategorileri:
Prodüksiyon, Yönetmen, Oyun Yazarı, Oyunculuk Performans, Toplu Canlandırma (ensemble), Tasarımlar ve Özgün Tiyatro Müziği dir.

Bu Kategorilerde başarılı olarak değerlendirilecek oyun yazarı, yönetmen, oyuncu ve tasarımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca; Genç Yetenekler, Yenilikçi Yaklaşımlar, Ümit Veren Genç ekipler, özgün oyunlar, farklı metinler de bu seyir maratonunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.