XIX. Direklerarası Seyirci Ödülleri (Karadeniz)

 

2018-2019 Tiyatro Sezonunda, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Samsun ve Trabzon’da

Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirilen Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatroların Ödül Sahipleri belli oldu.

 

Direklerarası Ödülleri,   1. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 14-15 Ekim Sezon Açılış ve Etkinlik günleri içerisinde 15 Ekim 2019 Salı günü saat 17:00 de Hamamizade İhsan Bey Kültür merkezinde takdim edilecektir

 

KÜLTÜR KÖPRÜLERİNİ KURANLAR

 

Bu ödül, bizim tiyatro anlayışımızla uluslararası platformlara kültür köprüleri kuran kişi ve tiyatrolara verilmektedir.

Birkan Görgün, Saint Petersburg Bryantsev Youth Theater’de Genç Werther’in Acılarını yönetti

 

 

.DİREKLERARASI PLATFORMLARINI PAYLAŞTIĞIMIZ GELENEKLSEL ÖDÜLLER

 Bu ödüller ailelerinin değerlendirmeleri sonucu, önerilen oyuncu ya da topluluklara verilmektedir

 

MÜRSEL GÜLMEZ ÖDÜLÜ                        Ersin Özdemir – Kayıp Oyuncular / Giresun        

 

SUAT ÖZGÜLTEKİN ÖDÜLÜ                      Tiyatro KUM

 

 

 

ÇOCUK TİYATROLARININ ÖDÜLLERİ

 

SAMSUN     

Çocuk Yapım: Sevginin Gücü, Samsun Tiyatro Küçükeller

 

GİRESUN     

Çocuk Yapım: Şalter, Clown Kardeşler

 

TRABZON     

Çocuk Yapım: İşte Ahvalimiz, Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

 

 

 

TİYATRO ÖDÜLLERİ

 

 

 

ERZURUM

Yönetmen: Emrah Çılgı, Cimri, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Ümit Veren Tiyatro Gurubu: Medya Sanat Evi-Oda Tiyatrosu, Bir Haber Buldum

 

 

GİRESUN     

Yönetmen: Süleyman Atanısev, Terör, Kayıp Oyuncular

Erkek Oyuncu: Ersin Özdemir,  Terör, Kayıp Oyuncular

Kadın Oyuncu: Funda Oğurlu, Terör, Kayıp Oyuncular

 

 

GÜMÜŞHANE                                           

Erkek Oyuncu: Mesut Budak, Aşkın Anatomisi, Gümüşhane Sanat Tiyatrosu

 

 

SAMSUN     

Prodüksiyon: Yeşilçam, Hayal Atölyesi

Ensamble: Hülleci, Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu

Ensamble: Kadınlar Filler Ve Saireler, Karma Sahne

Yönetmen: Mehmet Yıldız, Hülleci, Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Şahika Kaynar, Çatlak Ailesi, SÖZ Sanat Merkezi

Komedi Erkek: Okan Öztürk, Yeşilçam, Hayal Atölyesi

Ses- Işık Düzeni: Özgür Gündem, Kuvayı Milliye Destanı, Samsun Sanat Tiyatrosu

 

TRABZON     

 

EMEK ÖDÜLLERİ

Tiyatronun; oluşması, gelişmesi ve sürmesi için yörelerinde gösterdikleri özverili çaba ve çalışmaları için Direklerarası Seyircilerinin takdirlerini ifade eden Tiyatro için Emek Ödüllerine değer görülen Tiyatro İnsanlarına takdim edilmektedir.

 2018-2019 Emek Ödülü:     Songül Nadir’in

2018-2019 Emek Ödülü:     Ali Kemal Yılmaz’ın

 

                     

Prodüksiyon: Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Trabzon Umut Tiyatrosu

Tek Kişilik Prodüksiyon: Tütünün Zararları ( Oynayan:Müfit Semih Baylan), Trabzon Şiir Tiyatrosu

Uyarlama: Erkan Akçelik, Trabzon  Gemisi “Enosois”, Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

Yöresel Oyun (Komedi): Kördüğüm, Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

Erkek oyuncu: Ceyhun Gen, Ben ödüyorum, Trabzon D.T

Kadın Oyuncu: Elvan Saliha Karahasan,  Ben ödüyorum, Trabzon D.T

Kadın Oyuncu: Gülşah Canbakkal,  444, Trabzon Şehir Tiyatrosu

Komedi Oyuncu  Erkek: Erkan Yüce, Trabzon  Gemisi “Enosois”, Trabzon Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

Ümit Veren Tiyatro Gurubu: Trabzon Seyir tiyatrosu, Uçurtmanın Kuyruğu,

Kostüm Tasarımı: Osman Gümrükçü yönetiminde Atölye Çalışması, Batakhane Güzeli, Akçaabat Belediye Tiyatrosu

Sahne tasarımı: Osman Gümrükçü yönetiminde Atölye Çalışması, Batakhane Güzeli, Akçaabat Belediye Tiyatrosu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.