2020 – 2021 – 2022 SEZONU DEĞERLENDİRMEYE ALINACAK OYUNLAR KÜNYE FORMU

Bu sezon oyun çıkartan tiyatroların Direklerarası Ödüllerine Başvurmak için aşağıdaki Oyun Künye Formunu doldurup Gönder butonuna basmaları yeterlidir.

Değerlendirmeye alınan oyunların oyun programlarının direklerarası seyircileri ile düzenli paylaşılması önemli ve gereklidir.

Oyunların değerlendirmeye alınabilmesi için; bir önceki sezonun Nisan ayından sonra Sahnelenmiş olması, tek gösterim oyunu olmaması ve kurumun oyunun biletlerini satarak seyirciye sunması gerekmektedir.

Sezonda uygulanan Ödül Kategorileri: Prodüksiyon, Yönetmen, Oyun Yazarı, Oyunculuk Performans, Toplu Canlandırma (ensemble), Tasarımlar ve Özgün Tiyatro Müziği olup kategori içeriği ve kriterlerine Kategorilerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu Kategorilerde başarılı olarak değerlendirilecek oyun yazarı, yönetmen, oyuncu ve tasarımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca; Genç Yetenekler, Yenilikçi Yaklaşımlar, Ümit Veren Genç ekipler, özgün oyunlar, farklı metinler de bu seyir maratonunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Ömer Şahinbaş
Direklerarası Seyircileri Koordinatörü (0535 359 4379)

 

Direklerarası Seyirci Ödülleri Değerlendirmeye Girecek Oyunun Künyesi

(**) Tableau (tablo) Oyunlar: Tek tema kesitlerinin sunulduğu Tiyatro Oyunlarıdır. Genellikle tek kişilik oyunlar halinde sahnelenir. Hayatları, şiirleri, hikayeleri, tarihsel destansı olayları tiyatro diliyle anlatan, başlangıç gelişme ve sonuç öğelerinin ihmal edilebildiği sahne gösterileridir.

Örnek: Memet Baydur, ...

Örnek: Memet Ulusoy, ...

Oyununuzun konusu v.b.

Oyun afişiniz jpg, jpeg, png, gif formatlarında olmalıdır. Kabul ettiğimiz dosya boyutu 2 MB'tan yüksek olmaz

Örn: 2164441122

Örn: 2164441122