ÜNİVERSİTE & KONSERVATUAR TİYATROLARI İÇİN OYUNLAR ALMANAĞI BAŞVURU FORMU

Sevgili Tiyatro Dostları,

Direklerarası Seyircileri olarak 2001 yılından beri yaptığımız seyir, değerlendirme ve ödüllendirme program sırasında eksikliğini fark ettiğimiz Tiyatro Oyunlar Almanağını tiyatrolar bağlamında toparlayarak WEB sitemizde, tıpkı Tiyatro Festivalleri El Kitabı gibi yayınladık.

Bünyesinde Konservatuar, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sahne Sanatları Bölümü bulunan Üniversiteler ile bu birimleri barındırmayan Üniversitelerde de Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlıklarıyla kültür ve sanat yaşamımıza sunulan etkinlikler göz ardı edilemeyecek nitelikte ve boyuttadır.

Gözlemlerimiz, üniversite tiyatroları ve üniversite tiyatro kulüpleri, oyunlarıyla; ödenekliler dışında, çeşitli kaygılarla profesyonellerin oynamadığı ancak seyirciye ulaşması gereken klasik ve çağdaş yerli, yabancı tiyatro eserlerini sahneleyip bir boşluğu doldurmaktadırlar. Bu nedenle elimizden geldiği ölçüde Üniversite ve Tiyatro Kulüplerinin 2018 -2019 sezonunda sahneledikleri Tiyatro Oyunlarını bu formdaki bilgileri kaynak alarak dönem sonunda sitemizde yayınlanacak ÜNİVERSİTE TİYATROLARI/OYUNLARI ALMANAĞI’nda yer vereceğiz. Bir Gönüllülük hareketi olan Direklerarası Seyircileri kendi olanakları ile yaptıkları bu çalışmaları için ücret veya bağış talep ve kabul etmezler.

Lütfen Oyun Afişi ve Oyundan Fotoğrafları bu künye formu ile birlikte göndermeyi ihmal etmeyiniz.

Ömer Şahinbaş
Direklerarası Seyircileri Koordinatörü (0535 359 4379 )

 

Üniversite Tiyatro, Tiyatro Kulüpleri ve Konservatuar Oyunları İçin 2019 Almanağı Künye Formu

(**) Tableau (tablo) Oyunlar: Tek tema kesitlerinin sunulduğu Tiyatro Oyunlarıdır. Genellikle tek kişilik oyunlar halinde sahnelenir. Hayatları, şiirleri, hikayeleri, tarihsel destansı olayları tiyatro diliyle anlatan, başlangıç gelişme ve sonuç öğelerinin ihmal edilebildiği sahne gösterileridir.

Örnek: Memet Baydur, ...

Örnek: Mehmet Ulusoy, ...

Oyununuzun konusu v.b.

Oyun afişiniz jpg, jpeg, png, gif formatlarında olmalıdır. Kabul ettiğimiz dosya boyutu 2 MB'tan yüksek olmaz

Örn: 2164441122