BAŞVURULAR

Nasıl Direklerarası Seyircisi Olabilirim?

Başvurular bölümümüzde yer alan “Aday Direklerarası Seçici Kurul Üyesi” başvuru formu tüm il ve bölgelerden gelecek adaylar için geçerlidir. Bağlantımızda yer alanformu doldurup bize gönderdiğinizde katılma işleminiz başlar. Değerlendirmeniz yapıldıktan sonra onay bilginiz size ulaştığında tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Direklerarası Ödüllerine Nasıl Başvurabilirim?

Bu sezon oyun çıkartan tiyatroların Direklerarası Ödüllerine Başvurabilmesi için 2020 – 2022 Değerlendirmeye Alınacak Oyunlar Künye Formunu doldurup Gönder butonuna basmaları yeterlidir.

Değerlendirmeye alınan oyunların oyun programlarının direklerarası seyircileri ile düzenli paylaşılması önemli ve gereklidir.

Oyunların değerlendirmeye alınabilmesi için; bir önceki sezonun Nisan ayından sonra Sahnelenmiş olması, tek gösterim oyunu olmaması ve kurumun oyunun biletlerini satarak seyirciye sunması gerekmektedir.

Sezonda uygulanan Ödül Kategorileri: Prodüksiyon, Yönetmen, Oyun Yazarı, Oyunculuk Performans, Toplu Canlandırma (ensemble), Tasarımlar ve Özgün Tiyatro Müziği olup kategori içeriği ve kriterlerine Kategorilerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu Kategorilerde başarılı olarak değerlendirilecek oyun yazarı, yönetmen, oyuncu ve tasarımcılar ödüllendirilecektir. Ayrıca; Genç Yetenekler, Yenilikçi Yaklaşımlar, Ümit Veren Genç ekipler, özgün oyunlar, farklı metinler de bu seyir maratonunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Üniversite Tiyatro Kulüplerinin, Köy ve Gençlik Tiyatrolarının oyunlarını ve çalışmalarını takip ve teşvik edebilmek, olanaklar ölçüsünde bilgilendirme, çalıştırıcı desteği sağlama gibi desteklerle yanlarında olma çabamız sürmektedir. Bu gruplar bilgilendirme amacıyla başvurabilirler.

Üniversite Tiyatroları, Tiyatro Kulüpleri ve Konservatuar Tiyatroları 2020 – 2022 Oyunlar Almanağı Başvuruları

Üniversite Tiyatroları, Tiyatro Kulupleri ve Konservatuar Tiyatroları 2020 Oyunlar Almanağına bu bağlantıda sunulan “Üniversite ve Konservatuarlar İçin Oyunlar Almanağı Başvuru Formunu”nu doldurarak başvurabilirler.