XX. Direklerarası Seyirci Ödülleri (2020)

 

İSTANBUL

Prodüksiyon: Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaintment,  Amadeus

Yönetmen: Işıl Kasapoğlu

Tek Kişilik Pordüksiyon: Med Yapım, Lal Hayal,

Yönetmen: Ezel Akay, Aysel Yıldırım

Yönetmen: Emre Tandoğan, Köpek Kalbi

Oyun Yazarı: Volkan Çıkıntıoğlu, Kalabalık Duası

Sürekli Mükemmeliyet: Selçuk Yöntem

Özgün Yeni Oyun: Sıfır Telaş, Tiyatroperest

Fiziksel Tiyatro: Beden İşleri, Pireli Varyete

Deneysel Tiyatro: Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Kalabalık Duası

Tableau (Tablo)Oyun: Bir Nefes Dede Korkut, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ensemble: Fitiko Kumpanya, Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku

Komedi : Siyah Beyaz ve Renkli, Fanatik

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Tolga Evren, Uçmak Hezarfen Ahmet Çelebi, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Kadın Oyuncu: Ezgi Erarslan, Orijinal Günahlar, Gestus Tiyatro

Tek Kişilik Performans (Erkek Oyuncu): Kayhan Berkin, Kreutzer Sonat,  VersusTiyatro

Tek Kişilik Performans (Kadın Oyuncu): Özge Arslan, Bernarda, Proje No2

Tek Kişilik Performans (Kadın Oyuncu): Sezen Keser, Dansöz, Mek’an Sahne

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış Gönenen,Tanrının Eli, Two Two Production & Şaft

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Hakan Kurtaş, Yak Bunu, Toy İstanbul

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Canan Ergüder, Hipokrat, Toy İstanbul

Yardımcı Erkek Oyuncu: Onur Alagöz, Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Cihangir Atölye  Sahnesi

Yardımcı Kadın Oyuncu: Başak Meşe, Ter, Tiyatro Pera

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu:

Arsız Kumpanya, Faust

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu:

Özer Keçeci, Orijinal Günahlar, Gestus

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen, Uçmak Hezarfen Ahmet Çelebi, İstanbul  Devlet Tiyatrosu

Kostüm Tasarımı: Deniz Çağrı Bilgili, Cardenio, Semaver Kumpanya

Işık Tasarımı: Akın Yılmaz, Uçmak Hezarfen Ahmet Çelebi, İstanbul Devlet  Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği: Burhan Şeşen & Gökhan Şeşen, İki Efendinin Uşağı İBBŞT

Koreografi: Alpaslan Karaduman, Woyzeck Açısı, HedoneArt

 

  1. XX. DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ

İstanbul Dışındaki Tiyatrolar

 

Özel Ödüller                          

 

TRABZON                     

Emek: Ali Kemal Durmuş, Trabzon Şehir Tiyatrosu

 

SARAYKÖY (Denizli)                       

Jüri Özel Ödülü: Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü

 

ANKARA                      

Kurum: Çevre, Şehir ve İklim Bakanlığı Tiyatro Kulübü,  Aynadaki

Yönetmeni: Ulaş Karadağ

 

Tiyatro Ödülleri                      

 

ANKARA                      

Prodüksiyon:       Cehennem Boş, Tiyatro 1112 Garaj

Müzikal Oyun: İlk Randevu Müzikali, Feniks Art Müzik Topluluğu

Oyun Yazarı: Barkın Kenan, 77. Şube, Bilkent Uluslararası Laboratuvar T.

Komedi Oyun: Görkemli Görkem’in Uğursuz Hikâyesi, Boş Sahne

Tek Kişilik Performans: Öykü Dağdeviren, Film Anlatıcısı Kız, Tiyatro Arkhe

Kadın Oyuncu: Kımız Bozkır, Krem Karamel, Fareler Tiyatrosu

 

 

BİTLİS                  

Yönetmen: Recep İçen, Süleyman ve Öbürsüler, Tiyatro Nimrod

 

DENİZLİ                        

Köy Seyirlik – Oyun: Deli Güllü, Tiyatro Umay

Umut Veren Oyun Yazarı: Rıza Gedikoğlu, Kağıt Uçak, Tiyatro Umay

 

ERZURUM                      

Komedi Oyun: Sokakta, Medya Sanat Evi Oda Tiyatrosu

 

GÜMÜŞHANE                         

Komedi Yapım:   Karma Kabare, Yanki Kumpanya

 

İZMİR                  

Koregrafi:   Utku Demirkaya, Gettodakiler, Tiyatro Kalemi

 

ORDU                           

Kadın Oyuncu:    Nilsu Namlı, Boyacı, OBBKT

Erkek Oyuncu:    Bülent Öztürk, Boyacı, OBBKT

 

ÖDEMİŞ                        

Yönetmen: Mehmet Mursalli, Shakespeare’in Kerimeler, Ödemiş Umut Tiyatrosu

 

TRABZON                     

Erkek Oyuncu: Erkan Köse,   Koleksiyoncu Ya da Kolleksiyoncu, Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu

 

Özgün Tiyatro Müziği:   Özgün Arda Nural, Büyü Dükkânı, Trabzon Şehir Tiyatrosu

 

VAN                    

Yönetmen: Mesut Irk,   Taziye, Van Bölge Tiyatrosu